GRANDE Jovetić bacio Interiste u trans! Miha krenuo porazom u Firenci

Crnogorski reprezentativac doneo pobedu Neroazurima u 93. minutu

• 4

Dolazak Setavan Jovetića za Inter je bio kao pogodak na lotou!

Pokazalo se to već u prvoj utakmici nove sezone u Seriji A, pošto je crnogorski reprezentativac postigao prelep gol u 93. minutu meča sa Atalantom, i bio najzaslužniji za "minimalac" ekipe Roberta Manćinija na premijeri - 1:0.

Dugo su igrači Intera tražili dobitnu kombinaciju da otključaju bravu ekipe iz Bergama, napadali, pritiskali rivala, stvarali šanse, ali tada nisu imali sreće da barem jednu priliku materijalizuju.

Igrao se treći minut nadoknade vremen, kada je igračima Atalante potpuno popustila koncentracija, što ih je skupo koštalo.

Dopustili su Jovetiću bukvalno sve u tom trenutku: Da neometan primi loptu iz auta od još jednog novalije Mirande, prošeta se do kaznenog prostora i uputi hirurški precizan udarac u dalji ugao golmana gostiju Sportiela.

Sezona nije najbolje počela po Sinišu Mihajlovića i njegov Milan, koji je poražen u Firenci rezultatom 2:0.

Kola su po goste krenula nizbrdo u 36. minutu kada  je Rodrigo Eli najpre skrivio penal, a onda dobio i drugi žuti karton zbog prigovora. Alonso je iskoristio penal, a Iličić u 55. minutu duplirao vođstvo Ljubičastih i postavio konačan rezultat.

Vredan pomena je i debakl novog člana Serije A Karpija u Đenovi protiv Sampdorije.

Gosti su već posle prvih 45 minuta gubili rezultatom 5:1, da bi u nastavku tim Valtera Zenge "olabavio sa gasa" i dozvolio gostima da se uteše još jednim pogotkom.