Asistencija glavom iza leđa bez gledanja obeležila poslednje kolo Primere (VIDEO)

Eibar je slavio na gostovanju Granadi sa 3:1 i tako posle prvog kola zauzima čelo tabele

• 0

Fudbaleri Eibara slavili su na gostovanju Granadi sa 3:1 u poslednjoj utakmici 1. kola Primere. Klub iz malog grada u Baskiji odneo je sva tri boda iz Andaluzije, nakon što je boljom i sigurnijom igrom već na poluvremenu stekao prednost od dva gola.

Strelci za Eibar bili su Adrijan u 22, Eskalante u 35, i Aruabarena u 67. minutu, dok je utešni gol za Granadu postigao Rokina u 50. minutu.

Bio je to gol nade za Granadu, pošto su domaćini imali punih 40 minuta da anuliraju prednost Eibara, ali sve je bilo rešeno kada je u 56. minutu defanzivac domaćih Ruiz dobio direktan crveni karton zbog prekršaja, pa je Aruabarena u nastavku samo potvrdio startnu pobedu gostiju.

Taj pogodak je ujedno bio i najupečatljiviji detalj meča, pošto je posle korera štoper Ramis glavom uputio loptu ka golu iako je bio leđima okrenut od mreže protivnika. Lopta bi možda i ušla u gol, ali je svakako na nju naleteo Aruabarena i potvrdio pobedu.

Eibar je prošle sezone ostao u Primeri nakon što je Elče izbačen iz elitne konkurencije zbog finansijskih problema.