Učio je da baca koplje sa Jutjuba, a sad je SVETSKI šampion!

Kenijac zabeležio treći najbolji hitac svih vremena

• 0

Zemlja trkačkih šampiona sada ima i prvaka sveta u bacanju koplja!

Kenijac Džulius Jego osvojio je zlatnu medalju u ovoj disciplini na Svetskom prvenstvu u Pekingu i tako ušao u istoriju atletike kao prvi takmičar iz ove afričke zemlje koji je uspeo da bude najbolji u jednoj "bacačkoj" disciplini.

Kenijac je do trona stigao na superiran način!

Pobjednički hitac doleteo je do daljine od 92.72 metra, što je najbolji rezultat u poslednjih 14 godina! I ne samo to, u istoriji su samo dvojica takmičara bacala dalje od njega i to svetski rekorder, Čeh Jan Železni i Finac Aki Parvianinen.

Inače, najveća zanimljivost vezana za ime novog prvaka sveta Jega je ta da je poznat kao "Jutjub bacač" jer je tehniku bacanja na početku karijere učio preko popularne internet stranice!

Senzacija je bila i rezultat drugoplasiraog Egipćanina Abdelrahmana El Sajeda, koji je tako postao prvi bacač koplja iz te zemlje sa osvojenom zlatnom medaljom sa svetskih prvenstava.

Treće mesto osvojio je legendarni Finac Tero Pitkamaki koji je bacio koplje 87.64 metara.