Austrija otišla na EP i vratila Crnu Goru u igru! Runi ušao u istoriju reprezentacije Engleske (VIDEO)

Jeste da imaju težak raspored, ali Crnogorci i dalje mogu direktno u Francusku...

• 1

Neverovatni mečevi viđeni su u grupi G kvalifikacija za EP 2016. godine. Austrija je deklasirala Šveđane rezultatom 4:1 i tako obezbedila plasman u Francusku, ali je u isto vreme vratila i Crnu Goru u igru.

Alaba, Janko i Harnik dva puta su pogađali mrežu Šveđana za koje je počasni pogodak postigao Ibrahimović u nadoknadi vremena. Ovom pobedom Austrijanci su stigli do nedostižna 22 boda. Iza njih ide Rusija sa 14, Švedska sa 12 i Crna Gora sa 11.

Crnogorci su važnu pobedu izvukli na gostovanju u Moldaviji. Saviće je Đetiće doveo u vođstvo u 9. minutu, a konačan rezultat postavio je Racu autogolom u 65. minutu. Međutim, izabranici Branka Brnovića imaju mečeve sa Austrijom kod kuće i Rusijom u gostima, dok Ibra i družina igraju sa Andorom i Moldavijom.

Fudbaler Mančester Junajteda Vejn Runi postao je  na londonskom Vembliju najbolji strelac u istoriji reprezentacije Engleske.

U pobedi Engleske nad Švajcarskom (2:0), u utakmici E grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope, Runi je bio strelac iz penala, što je njegov rekordni 50. gol u dresu selekcije Gordog albiona. Dosadašnji rekorder bio je legendarni Bobi Čarlton sa 49 pogodaka.

U istoj grupi Slovenci su golom Berića u 63. minutu pobedili Estonce i prestigli ih na trećem mestu. Sada imaju 12, a Estonci 10. Švajcarska ima 15, dok su Englezi ranije obezbedili EP.