Partizanov rival u Evropi žestoko namučio Bajern!

Augzburg "pokazao zube" šampionu, a Borusija i dalje "melje" nesmanjenom žestinom

• 0

Partizan čeka preozbiljan zadatak u utakmicama sa nemačkim Augzburgom, sudeći po tome kako je ovaj nemački tim, rival crno-belih u Ligi Evrope, odigrao meč protiv moćnog Bajerna.

Bavarci su u malom regionalnom derbiju, u okviru 4. kola Bundeslige, savladali goste pred 75.000 gledalaca na Alijanc Areni rezultatom 2:1, tek golom Tomasa Milera u 90. minutu - iz penala!

Tako je Bajern u četvrtom meču sezone upisao i četvrtu pobedu, pa je i dalje rame uz rame na čelu tabele sa raspucanom Borusijom iz Dortmunda.

Augzburg je u najboljoj partiji ove sezone vodio protiv velikog Bajerna do 77. minuta golom Aleksandera Esvajna, ali nisu gosti izdržali jak pritisak ekipe Pepa Gvardiole u poslednjih desetak minuta.

Levandovski je najpre izjednačio, da bi Miler u poslednjem minutu, pošto je Knut Kirher igrao rukom pred svojim golom, hladnokrvno izveo penal i doneo nova tri boda šampionu.

A, kako stvari sada stoje, nazire se da će trku za "salatarom" voditi samo Bajern i sjajna Borusija.

Dortmund je upisao još jednu pobedu u koju je "ugradio" veliki broj golova. Ovoga puta ekipa Tomasa Tuhela savladala je na severu Nemačke Hanover 4:2, uz dva gola Obamejanga, jedan Mkitarjana, a i igrač domaćeg tima je doprineo pobedi gostiju autogolom u 67. minutu.

Oba gola za Hanover postigao je Sobijeh.