SERIJA A: U Napulju povređen sudija, tri pobede domaćina

Kaljari demoliran (3:0). Udineze samo do boda u Veroni. U nedelju derbi Juventus-Roma

• 0

Fudbaleri Parme savladali su kod kuće ekipu Kaljarija 3:0 u prvoj današnjoj utakmici 34. kola Serije A, i napravili veliki korak u borbi za opstanak u elitnom takmičenju.

Važnost pobede domaćina ne menja ni činjenica da je dva gola postigao u završnici utakmice iz penala, a strelci su bili Flokari i Chuka.

Ekipa Udinezea odigrala je bez golova na gostovanju Kjevu u Veroni, i napravila korak unazad u borbi za treće mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Fudbaleri Napolija savladali su kod kuće Novaru 2:0 i prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u šampionatu.

Ovom pobedom Napolitanci su se ponovo uključili i u borbu za treće mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Napolitance su do 13. ovosezonske pobede u Seriji A odveli Edinson Kavani i Paolo Kanavaro golovima u prvom poluvremenu.

Utakmica je bila prekinuta nakon samo jednog minuta, pošto je glavni sudija Danijele Doveri zaradio povredu ramena. Posle tretmana i pomoći lekarskog tima Napolija, Doveri se vratio na teren.