KO ZNA, ZNA: Simeone ih uveo sa klupe, a oni doneli pobedu Atletiku! (VIDEO)

Madriđani opravdali ulogu favorita u Baskiji

• 1

Fudbaleri Atletika iz Madrida pobedili su u subotu uveče u gostima ekipu Eibara sa 2:0 (0:0) u 4. kolu španske Primere.

Atletiko je slavio golovima rezervista Anhela Koreje u 62. i Fernanda Toresa u 77. minutu, pa je na taj način došao do deobe drugog mesta na tabeli.

Da je trener "Jorgandžija" Dijego Simene jedan od najboljih na svetu pokazao je i ovom prilikom, kada je u drugom poluvremenu "osetio" i uveo napadački tandem Koreja - Tores, koji je rešio duel na nezgodnom terenu u Eibaru.

Tek što je posle nešto više od pola sata igre ušao u igru, Koreja je na asistenciju Toresa inteligentno izbacio dva igrača Eibara i savladao golmana Riesga.

Argentinski fudbaler se nešto kasnije asistencijom revanširao Toresu, koji je pred golom Eibara rutinski reagovao, kao u najboljim danima.

Ranije, fudbaleri Reala iz Madrida pobedili su na svom terenu Granadu uz mnogo problema, rezultatom 1:0.

Madriđani su teže nego što se očekivalo došli do trećeg trijumfa u šampionatu, pogotkom Karima Benzeme u 55. minutu.

Francuski napadač je iskoristio odličan centaršut Iska sa leve strane i glavom zatresao mrežu golmana Fernandeza.

Fudbaleri Granade sigurno će biti nezadovoljni suđenjem posle utakmice jer im je neopravdano, zbog ofsajd pozicije, poništen regularan gol Jusufa El Arabija u 20. minutu.

Pored toga gosti su imali bolje prilike pred golom Reala, ali nisu uspeli da ih iskoriste i prirede iznenađenje.

Real je sa nova tri boda bar privremeno preuzeo prvo mesto od Barselone, koja sutra dočekuje Levante.