Uopšte vas neće iznenaditi kako je završen baskijski derbi!

Real Sosijedan i Atletik Bilbao odigrali su bez golova u poslednjoj utakmici 6. kola Primere

• 0

Fudbaleri Real Sosijedada i Atletik Bilbaa odigrali su nerešeno 0:0 u poslednjoj utakmici 6. kola španske Primere.

Ni četvrti derbi Baskije zaredom nije doneo pobednika, a sada ni previše zanimljivog fudbala.

Sosijedad je možda bio malo bolji rival, a najbolju priliku imao je tri minuta pre kraja kada je golman Bilbaa Iraizoz odbranio tri udarca iz peterca i spasao svoj tim poraza.

Atletik Bilbao, rival Partizana u Ligi Evrope, ostao je u donjem delu tabele i nalazi se na 16. poziciji, dok je ekipa Dejvida Mojesa zadržala 13 mesto.

Ovo je čak četvrti uzastopni remi Sosijedada i Bilbaa u međusobnim duelima, zbog čega su mnogi i pre meča očekivali da budu podeljeni bodovi između komšija.

Sa odličnim rezultatima na startu prvenstva nastavili su fudbaleri Deportiva, koji su došli do treće pobede u poslednje četiri utakmice.

Klub iz Galicije slavio je na svom terenu protiv Espanjola sa 3:0, a sve je bilo rešeno već početkom drugog dela igre.

Ekipa koja je prošle sezone opstala u poslednjem kolu remijem sa Barselonom, ove igra znatno bolje i nalazi se na šestom mestu na tabeli.

Isti rezultat viđen je u predgrađu Madrida, gde je Hetafe slomio otpor Levantea tek u poslednjih 10 minuta.