• 0

Kakav meč Astane i Galatasaraja! TRI autogola, Srbin umalo tragičar!

Golman Kazahstanaca Nenad Erić krivac za vodeći gol gostiju u finišu

• 0

Potpuno lud meč, tačnije samo je drugo poluvreme bilo takvo, odigrali su Astana i Galatasaraj u 2. kolu grupe C Lige šampiona.

Posle 0:1 na poluvremenu, na kraju neverovatno uzbudljivih 2:2 i PRVI bod koji se piše kazahstanskom šampionu ne samo ove sezone, već i u istoriji kluba kada je reč o elitnom evropskom takmičenju koje Astana igra prvi put!

Ono po čemu će meč na "Astana Areni" biti takođe upamćen su čak tri autogola, sva tri viđena u drugom poluvremenu u kome je domaći tim nadigrao Turke, ali dominaciju nije uspeo da pretvori u pobedu.

Tome je malo "doprineo" i srpski golman Nenad Erić koji je u jednom od retkih napada gostiju strahovito pogrešio ispred svog gola prilikom pokušaja da izboksuje loptu, koja mu se odbila od ruke i ušla u mrežu!

Ipak, pravda je zadovoljena u 89. minutu, tri minuta posle drugog vođstva Galatasaraja.

Kanjas se iskoristio konfuznu reakciju i sudar golmana i jednog defanzivca gostiju, poslao je loptu u nebranjeni gol, a ona je usput zakačila igrača gostiju, koji se spetljao i "zakucao" je pod prečku.

I Astani i Galatasaraju je ovo prvi bod u grupu u kojoj su još Atletiko Madrid i Benfika.