ARSENAL OSRAMOTIO JUNAJTED: Sančez rasplakao navijače Mančestera! (FOTO)

Ovo je prvi put u istoriji Junajteda da je primio tri gola za manje od 20 minuta

• 1

Da je neko u vašem društvu rekao da će već u prvih 20 minuta biti rešen pobednik velikog derbija Premijer lige između Arsenala i Mančester junajteda, verovatno biste odmahnuli glavom.

Tako se upravo i dogodilo! Na "Emiratima" je slavio Arsenal i to rezultatom 3:0, a sve pogotke su "tobdžije" postigle u prvom poluvremenu.

Ujedno, ovo je prvi put u istoriji Junajteda da je primio tri gola za manje od 20 minuta!

Ubitačan je bio tandem Ozil - Sančez - već u šestom minutu je Nemac fantastično uposlio Čileanca, a onda su samo minut kasnije zamenili uloge i Ozil je pogodio za potpunu nevericu među navijačima Junajteda.

Šlag na torti bio je treći pogodak, jer je bio najlepši - Volkot je primio sjajnu loptu i uputio pravovremen pas ka Sančezu, a njegov šut sa šesanest metara bio je neodbranjiv za De Heu.

Arsenal je od početka igrao jako lepo i kreativno, a Junajted se pogubio, i to pre svih kapiten Vejn Runi od kog se to nimalo nije očekivalo. U drugom poluvremenu nisu uspeli ni iz kontre da zaprete konkretnije, a o nekoj ozbiljnijoj akciji nije bilo govora.

U zaustavnom vremenu, Čemberlen je mogao da donese i ubedljiviji trijumf, ali je pogodio prečku.

Ekipa Arsena Vengera vezala je treći trijumf u nizu, dok je timu Luja van Gala ovo tek prvi poraz od 30. avgusta, kada je slavio Svonsi 2:1.

Ovim trijumfom Arsenal je preuzeo drugo mesto na tabeli i sada zaostaje samo dva boda za vodećim Mančester Sitijem.

Totenhem je na gostovanju u Velsu dva puta gubio od Svonsija, ali je na kraju iščupao bod kojim je ostao na osmoj poziciji.