SLAVIMO 2:0 PROTIV ALBANIJE! Srbi u 90. minutu zakucali Elbasan! (VIDEO)

Čekali smo da prođe 90 minuta meča, pa smo ostvarili pobedu na "Elbasan Areni"

Muk u Elbasanu! Meč časti za Srbiju, i meč života za Albaniju završen je pobedom naše reprezentacije, golovima u zaustavnom vremenu - 2:0!

Njih su postigli Aleksandar Kolarov i Adem Ljajić.

Nismo uputili pošteno šut u okvir gola, a onda...

Srpski fudbaleri su mogli i do ubedljivije pobede i hrabrijeg izdanja. Albanski igrači ih nisu nadigrali, trebalo je da ih dočeka užarena atmosfera, a navijači su više bili tiši nego što su pevali (ili skandirali "UČK").

Nakon početnog pritiska u prvom poluvremenu, delovalo je da možemo prvi do gola. Napadali smo uglavnom po levoj strani, kombinovali su Tadić i Ljajić nekoliko puta, ali su Albanci uspevali da prekinu vezu do najisturenijeg Mitrovića.

Fenomenalnu šansu imao je Branislav Ivanović u 22. minutu, a 15-ak minuta kasnije smo i postigli gol, koji je nažalost poništen. Ljajić je uspeo da iskoristi Tošićevu loptu u samom petercu, postigao je gol, ali je Tošić oborio golmana Berišu i sudija Ricoli je prekinuo slavlje naših fudbalera.

Sem toga, nismo uputili nijedan šut u okvir gola, mada je Milivojević par puta opalio po lopti iz velike distance, a Kolrov zapretio iz slobodnog udarca.

Drugo poluvreme bilo je sporo, sa dosta prekida, a povrede doživeli Branislav Ivanović i Nemanja Matić. Zameniili su ih Duško Tošić i Ljubomir Fejsa. Fantastičan meč imao je i Vladimir Stojković, koji je sprečio vrlo opasan šut Džake.

Možda nisu bili dovoljno hrabri, ali srpski fubaleri jesu bili uporni do kraja i za to su nagrađeni! Ako bismo morali da izdvojimo, najuporniji je bio Ljajić. Toliko puta je bio izblokiran tokom utakmice, a onda je iskreirao pobedu Srbije u sred Albanije.

Krenuo je Ljajić, gledao koga da uposli po levoj strani, a Mitrović se sklonio tek toliko da bi iskosa matirao Kolarov. Kako su samo proslavili taj gol naši momci, kao da bi poleteli od sreće.

Nakon toga je moglo da bude jako kritično zbog faula i žutog kartona Mitrovića. Umesto toga, fantastična kontra Ljajića, sam je došao pred Berišu i lagano ga matirao.

SASTAVI

ALBANIJA: Beriša, Lila (od 46. Kaće), Hisaj, Džimšiti, Agoli, Lenjani (od 83. Meha), Cana, Baša, Memušaj, Džaka, Balaj (od 69. Čikaleši).

SRBIJA: Stojković, Tomović, Ivanović (od 65. D.Tošić), S. Mitrović, Kolarov, Milivojević, Matić (od 73. Fejsa), Tošić, Tadić (od 54. Sulejmani), Ljajić, A. Mitrović.

Sudija: Nikola Ricoli   Stadion: Elbasan Arena