Zvezdina 10. pobeda u nizu: Grujić bombom načeo Rad, dokrajčili ga Ristić i Katai! (FOTO) (VIDEO)

Ekipa Miodraga Božovića je bez većih problema slavila na Banjici

• 42

Crvena zvezda je pobedila Rad na gostovanju sa 3:0 u 14. kolu Superlige. Golove za ekipu Miodraga Božovića postigli su Marko Grujić, Mihailo Ristić i Aleksandar Katai. Prvo poluvreme obeležila je bomba Marka Grujića, koji je sa 30 metara zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu je Rad od 68. minuta igrao sa igračem manje, što je Zvezdinim igračima olakšalo posao, pa su u nastavku meča dokrajčili Građevinare u samoj završnici meča.

RAD - CRVENA ZVEZDA (0:3)

Strelci: Grujić 40, Ristić 88, Katai 90

SASTAVI:

Rad: Budaković, Đurić, Ljubinković, Prljević, Maraš, Vidić, Đenić, Trninić, Nenadović (Ljuljić 81), Veselinović (Milisavljević 71), Lutovac (Mladenović56)

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović (Mbođ 71), Ibanjez, Donald, Grujić, Srnić (Ristić 69), Katai, Plavšić, Vieira (Jović 46)

Stadion: Kralj Petar I

Sudija: Igor Stojilković

Crvena zvezda je od starta počela veoma ofanzivno, već u nekoliko uvodnih minuta napravila je pravu pometnju pred golom Rada. Ipak, Vieira, Srnić i Katai nisu uspeli u završnici ozbiljnjijih napada da zatresu mrežu u uvodnih 10 minuta meča.

Igrale su se prave viktorije pred golom Građevinara u tim trenucima, ali su domaći u 15. minutu prvi i jedini put ozbiljnije zapretili posle kontre koju je poveo Veselinović. On je uposlio Denića na drugoj strani ali je Kahriman bez većih problema ukrotio njegov šut.

Posle toga je tempo igre malo splasnuo, ali ne i borba i žestoki dueli. Posle jednog takvog oštrog starta došlo je do prvih čarki na terenu, posle kojih su žute kartone dobili Ibanjez i Đurić. U tok situaciji je najbolje prošao Ljubinković, koji nije kažnjen zbog oštrog kartona, pošto bi zaradio isključenje, jer je već imao žuti karton. Zbog toga su protestvovali i igrači i kluba Crvene zvezde.

Ušlo se u 10 minuta mirnije igre a onda, kada se namanje očekivalo, pet minuta pre kraja prvog poluvremena usledila je bomba Grujića sa oko 30 metara, kada je pocepao mrežu Budakovića koji nije mogao ništa kod tog šuta, koji je završio u gornjem levom uglu Radovog gola. To je ujedno bilo i sve do kraja

Zvezda je počela ofanzivno i u nastavku meča. Umesto indisponiranog Vieire u igru je ušao Luka Jović. Mogao je odmah i da postigne gol, da ga je Katai uposlio posle kontre dva na jedan. Ipak, Zvezdin ofanzivni vezista je nastavio sa driblinzima, oslobodio se čuvara ali je njegov šut sa peterca zaustavio Budaković.

Rad je po drugi put na meču zapretio kada je Denić šutirao iz okreta sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Jović je potom imao dve šanse, posle proigravanja u dubinu od strane Plavšića, kada nije uspeo da predribla poslednjeg čoveka u odbrani Građevinara, a zatim i minut kasnije, kada je izblokiran njegov šut sa peterca posle povratne lopte Kataija.

Zvezdi je olakšan posao u 68. minutu, pošto je Nemanja Vidić zaradio drugi žuti karton posle oštrog starta nad Mičelom Donaldom. Zvezda je posle toga imala pregršt šansi pred golom, ali su ih fudbaleri Zvezde promašivali. najozbiljnije su imali Katai, koji se poigravao pred golom Budakovića iako je imao izglednu poziciju da rutinski zatrese mrežu.

Neposredno posle toga je i Jović pokušao, ali je njegov šut odbranio golman domaćina.

U samoj završnici meča utakmicu su rešili Mihailo Ristić i Aleksandar Katai. Ristić je postigao gol posle asistencije Kataija, a kasnije je i sam postigao gol posle asistencije Plavšića, kada je uhvatio volej.

Problem za Miodraga Božovića može da predstavlja povreda Vukašina Jovanovića, koji je morao da napusti teren posle jednog duela sa Mladenovićem i nije poznato koliko je ozbiljna povreda.

Zvezda sada ima čak 14 bodova prednosti u odnosu na Partizan, koji ima utakmicu manje pošto u nedelju dočekuje Javor.