PETARDA NA NOU KAMPU: Nejmar dao 4 komada, ali Barsa ipak ima razlog za brigu! (FOTO) (VIDEO)

Brazilski fudbaler definitivno je obeležio meč protiv Rajo Valjekana sa četiri gola i jednom asistencijom

• 0

Mačji kašalj bila je utakmica osmog kola Primere za Barselonu, koja je rasturila 16-plasiranu ekipu na tabeli, Rajo Valjekano, rezultatom 5:2.

Kad Mesija nema, Nejmar preuzima stvar u sv0je ruke, a meč je obeležio magičnim brojem 4.

Brazilac je postigao četiri gola, i tako je postao četvrti igrač u 21. veku koji je postigao više od četiri gola na jednom meču za Barsu. To su pre njega činili samo Mesi, Klajvert i Eto.

Doduše, Nejmar je dva puta tresao mrežu gostiju preciznim šutevima sa bele tačke  u 22. i 32. minutu.

Na taj način su domaći napravili preokret, pošto je Rajo najpre poveo u 15. minutu, pogotkom Kuere. To je već 11. gol koji je Barsa primila na osam utakmica. Od aktuelnog šampiona Evrope primili su više Granada, Levante, Rajo, Sevilja i Espanjol.

U drugom poluvremenu usledio je šou: Nejmar je postigao još dva gola, a Suarez mu je asistirao pri postizanju četvrtog.

Urugvajcu je potom uzvraćena "usluga" - Nejmarov centaršut sa leve strane bio je podešen da se i Suarez upiše u strelce na ovom meču.

Barselona - Rajo Valjekano 5:2

(Nejmar 22. penal, 32. penal, 69, 70, Suarez 77 - Gera 15, Hozabed 86)

Rezultate ostalih mečeva možete pogledati >>> OVDE.