Novi kiks Klopa: Liverpul sa igračem više razočarao navijače na Enfildu

Neočekivane poraze doživeli su Fjorentina i Bazel, dok je i Totenhem poražen u Briselu

• 0

Neverovatan meč Lige Evrope odigrali su Lacio i Rozenborg u Rimu - dva penala, crveni karton u 6. minutu, četiri gola i pobeda italijanskog tima rezultatom 3:1 (1:0). Liverpulov Klop još jednom je razočarao, pošto je remizirao sa Rubinom na svom terenu.

Samo što je meč u prestonici Italije počeo Maurisio je isključen u 6. minutu, ali je Matri u 28. minutu doneo prednost ''nebeskoplavima.'' Činilo se da je pitanje pobednika rešeno u 54. minutu, kada je Anderson postigao gol, ali je Soderlund u 69. minutu zakuvao situaciju.

Ipak, 10 minuta kasnije Kanderva je postavio konačan rezultat. Jeste promašio penal, ali je isti ispravio. Mogli su gosti do drugog gola u nadoknadi vremena, ali je Soderlund u 94. minutu promašio penal. Sergej Milinković Savić je ušao u igru u 75. minutu i zaradio je žuti karton. U istoj grupi Sent Entjen je savladao Dnjipro u gostima sa 1:0.

Veliko iznenađenje viđeno je u Firenci gde je Fjorentina poražena od Leha rezultatom 2:1. Kovnački je ušao u igru u 63. minutu i samo 120 sekundi kasnije postigao vodeći gol za goste. Na 2:0 je povisio Lajos u 82. minutu, a Rosi je u nadoknadi samo smanjio rezultat. Vredi pomenuti da je Rebić isključen u 92. minutu.

Niko se nije nadao i pobedi Belenennesa u Švajcarskoj. Tim koji sa klupe vodi Rikardo Sa Pinto savladao je Bazel sa 2:1, iako su gubili. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Lang u 15. za domaći tim i Leal i i Kuča u 27. i 45. minutu.

Liverpul je razočarao navijače remijem na Enfildu protiv Rubina, iako je celo drugo poluvreme imao igrača više nakon što je Kuzmin zaradio dva žuta kartona, a Fiorentina je kod kuće ostala praznih ruku protiv Leha i sada je na začelju I grupe.

Borusija Dortmund i Napoli postigli su sigurne pobede u gostima protiv Gabale (3:1), odnosno Mitjilanda (4:1), Totenhem je poražen na gostovanju Anderlehtu (2:1), Olimpik Marsej u Bragi (3:2) i Seltik u Moldeu (3:1), a Fenerbahče je tek u završnici došao do bodova protiv Ajaksa (1:0).