TADIĆ IZLOMIO KIČMU ČUVARU: Sjajna asistencija Srbina u pobedi Sautemptona (VIDEO)

Srprski reprezentativac odigrao je dobar meč i dao doprinos novoj pobedi Sautemptona

• 0

Fudbaleri Sautemptona pobedli su gostujući Bornmut sa 2:0 (2:0) u 11. kolu engleske Premijer lige, uz još jednu dobru partiju Dušana Tadića.

Tadić je bio asistent kod drugog gola Gracijana Pelea, kada je "biciklicom" izbacio jednog defanzivca Bornmauta i odlično centrirao italijanskom napadaču na glavu.

Srpskog vezistu je u 80. minutu zamenio Vord Praus, nakon što je Vanjama dobio drugi žuti karton.

U strelce se upisao i Stiven Dejvis, posle odlične akcije celog tima i dodavanja Rajana Bertranda.

Ekipa Ronalda Kumana je ovim trijumfom skočila na deobu šestog mesta sa 17 bodova, dok je Bornmaut ostao 17. sa sedam.

Pogledajte i golove sa utakmice i potez srpskog fudbalera.

Ranije u toku dana fudbaleri Evertona deklasirali su Sanderlend sa 6:2 i tako se popeli na osmo mesto na tabeli.

Junak Evertona bio je Aruna Kone koji je het-trikom potpuno razbio koncepciju i nadu gostiju da bi mogli da se vrate u meč, posle izjednačenja od 2:2.

Počelo je blagom inicijativom gostiju koji su ma startu imali dve pogođene stative, ali su izabranici Robereta Martineza preuzeli "dizgine igre" i u 19. minutu došli u vođstvo golom Delafeua.

Šou Konea počeo je u 31. minutu kada je sa oko 14 metara na asistenciju maestralnog Lukakua pogodio mrežu.

Gosti su se međutim trgli i u 45. minutu golom Džermejna Defoa nagovestili mogući povratak, a onda je u 50. Stiven Flečer doneo izjednačenje.

To je međutim, bilo sve od Sanderlenda, kojeg je prvo autogolom u 55. minutu ''počastio" Sebastijan Koates, da bi Lukaku u 60. povećao prednost na 4:2, a Kone :"naštelovao nišane" i još dva puta - u 62. i 76. do vrha napunio mrežu gostiju.