Simuliranje kakvo fudbal ne pamti: Bacakao se po travi kao da ga kolju (VIDEO)

Neverovatna reakcija igrača Fejenorda naterala je sudiju da protivničkom igraču pokaže crveni karton

• 1
Printskrin: youtube/KizzoSportsHD Printskrin: youtube/KizzoSportsHD

Utakmicu između Den Haga i Fejenorda u kojoj je domaćin slavio sa 1:0, obeležila je neverovatan potez fudbalera Fejenorda Bilala Basasikoglua.

U 82. minutu meča došlo je do duela između Eduarda Duplana i Bilal Basasikoglua, a mladi reprezentativac Turske počeo je nekontrolisano da se valja po terenu.

Prvo se držao za jedno, pa za drugo koleno, a u svom valjanju po terenu uspeo je izađe sa terena, odnosno da dođe podno tribine kod gola. Glavni sudija bio je slep na ovu glumu, a Duplanova objašnjenja da nije kriv i da ne zaslužuje crveni karton nisu urodila plodom.

Da novonastala situacija u potpunosti dobije na tragikomediji pobrinuo se fudbaler Fejenorda koji u jednom trenutku jednom od saigrača pokazuje rukom da je sve u redu.

Može se reći da je Luis Suarez dobio dostojnog naslednika, koji je podsetimo pre dve sezone na utakmici između Liverpula i Čelsija prvo ugrizao Baneta Ivanovića, a potom u pokošaju da iznudi penal pao kao pokošen glumeći da je udaren.

FIFA je još ranije, komentarišući Robenovo simuliranje u osminifinala SP, izjavila da simuliranje nije njen problem.

UEFA je svojevremeno pokrenula inicijativu da se simuliranja u fudbalu kažnjavaju isključenjem od dva minuta, ali ova ideja još nije zaživela.