Birmingem dao šest komada, Žigić "isposlovao" dva isključenja

Pola tuceta golova u gostima kod Milvola - 6:0

• 0

U 26. kolu druge engleske fudbalske lige Birmingem je kao gost dao Milvolu pola tuceta golova (6:0), ali se srpski internacionalac Nikola Žigić, koji je onomad postigao oba pogotka u zaostaloj utakmici s Ipsvičom, nije upisao u strelce.

Dobio je žuti karton (35. minut) pri vođstvu svog tima s 1:0. Isposlovao je, ipak, isključenja protivničkih igrača Šona Lourija (22. minut), koji je pogibeljno startovao na njega, i Alana Dana (57), koji je nad njim načinio najstrožu kaznu. Izašao je iz igre u 61. minutu.

Birmingem je protiv Milvola poveo u 18. minutu preko Dejvisa. Drugi gol je postigao King u 59, a ostala četiri pala su u poslednjih 16 minuta: Burke u 74, Runi u 81, King u 83, Redmond u 90.

Tabela: Sautempton 50, Vest Hem 50, Kardif 46, Midlsbro 45, Hal 42, Birmingem 40 (-1), Derbi 40, Blekpul 39, itd ... (dva prvoplasirana tima idu u viši rang, a ekipe od 4. do 6. mesta razigravaju za još jednu vizu).