SRBIN SLOMIO BERDIHA: Novak grabi ka trofeju!
Najbolji teniser sveta Novak Ðoković plasirao se u polufinale masters turnira u Parizu pošto je avladao Čeha Tomaša Berdiha u dva seta - 7:6 (7:3), 7:6 (10:8).
Ðoković je ostvario jubilarnu 20. pobedu u dosadašnjim okršajima sa Berdihom, od koga je samo dva puta poražen, ali je do nje došao posle možda najneizvesnije njihove borbe u poslednje vreme.
Novak će u polufinalu turnira igrati sa Stenom Vavrinkom koji je eliminisao Rafela Nadala sa 7:6, 7:6
>>> Đoković: Mogao sam i bolje da započnem turnir u Parizu
Dva seta trajala su dva sata i sedam minuta, nije viđen nijedan brejk pošto su obojica bili sigurni na svoj servis, a srpski teniser do trijumfa je došao zahvaljujući smirenijoj i preciznijoj igri u taj brejku.

Branilac titule i trostruki osvajač pariskog mastersa postavio je lični rekord od 26 uzastopno dobijenih setova, a u borbi za finale čeka pobednika susreta između Švajcarca Stana Vavrinke i Španca Rafaela Nadala.
Drugi polufinalni par čine Španac David Ferer i Britanac Endi Marej.
Ferer je ranije danas pobedio Amerikanca Džona Iznera sa 6:3, 6:7 (6:8), 6:2, dok je Marej slavio protiv Francuza Rišara Gaskea takođe u tri seta - 7:6 (9:7), 3:6, 6:3.
Poslednji masters sezone igra se u dvorani Bersi za ukupan nagradni fond od 3,83 miliona evra.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Andrej Kostić pokazao kakav je talenat na meču sa "Studentima"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Suza
Ovo je bilo bas tesno. Ipak, i dalje rastura. Samo napred genije.
Podelite komentar