Sautempton slavi Tadića, Lesterova gol mašina ide ka rekordu Premijer lige!

Neverovatni Džejmi Vardi je igrač o kome bruji čitava Evropa

• 0

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na domaćem terenu ekipu Vest Bromvič Albiona rezultatom 2:0, a Sautempton je slavio minimalnu pobedu u gostima protiv Sanderlenda golom srpskog reprezentativca Dušana Tadića iz penala, u okviru 12. kola Premijer lige.

Ipak, i ovo kolo obeležio je fenomenalni napadač Lestera, nezaustavljivi Džejmi Vardi, momak koji je na putu da izjednači rekord Ruda Van Nistelroja star 12 godina, po broju uzastopnih utakmica na kojima je bio strelac.

Legendarni Holanđanin zaustavio se na broju od 10 mečeva, a senzacionalnom golgeteru "lisica" pogodak protiv Votforda, u pobedi njegovog tima od 2:1, bio je već deveti na devetoj uzastopnoj utakmici.

Junajted je na Old Trafordu ponovo prikazao neubedljivu igru, dugo se mučio sa protivnikom čiji je otpor srušio u drugom poluvremenu, a nakon sedme pobede ove sezone zaostaje sa utakmicom više bod za vodećima Mančester Sitijem i Arsenalom.

Sautempton je zabeležio važnu pobedu u Sanderlendu, gde je Tadić sigurno realizovao penal u 69. minutu.

Norič je istim rezultatom srušio Svonsi (1:0), a Lester je potvrdio sjajnu formu protiv Votforda (2:1) i sedmom pobedom izjednačio se po broju bodova sa vodećim timovima.

Vesthem i Everton odigrali su nerešeno u Londonu (1:1), dok je ranije danas Njukasl ostvario važan trijumf u gostima protiv novajlije Bornmuta (1:0).