DAO GOL GLAVOM SA 16 METARA: Zvezdin fudbaler blista na pozajmici! (VIDEO)

Srpski napadač na sjajan način je završio sezonu u kazahstanskom timu

• 3

Pozajmljeni napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović blista ove sezone, a svoju goleadu nastavio je i u poslednjem kolu.

On je doneo pobedu Kairatu u 32. kolu kazahstanskog šampionata. Kairat je rezultatom 2:0 savladao ekipu Ordabasija i sezonu završio na drugom mestu iza Astane, a Despotović je bio dvostruki strelac.

Srpski napadač nije bio u startnih jedanaest, a u igru je ušao početkom drugog poluvremena umesto Brazilca Soareša. Ovakva odluka trenera Kairata Vladimira Vejsa pokazala se ispravnom.

Despotović je prvo u 65. minutu doveo u vođstvo svoj tim. Posebno je bio spektakularan drugi, kada je zatresao mrežu glavom sa ivice šesnaesterca u 85. minutu i postavio konačan ishod i potvrdio trijumf Kairata.

U ovoj sezoni Despotović je na petnaest utakmica postigao osam golova, od toga pet u plej-of fazi.