Mladi fudbaleri Srbije odigrali nerešeno protiv Italije

Srbija je došla u vođstvo preko Sergeja Milinkovića Savića u 47. minutu, ali je Danilo Kataldi izjednačio u 56. minutu

• 2

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije igrala je u Novom Sadu protiv selekcije Italije nerešeno 1:1, u utakmici druge grupe kvalifikcija za prvenstvo Evrope.

Strelci su bili Sergej Milinković-Savić u 47. za Srbiju, a Danilo Kataldi u 56. minutu za Italiju.

>>>Fenomenalna golčina srpskog fudbalera protiv Italije! (VIDEO)

Ovim rezultatom izabranici selektora Tomislava Sivića zadržali su vođstvo na tabeli sa 10 bodova, koliko imaju i glavni konkurenti Italijani.

Na stadionu "Karađorđe" ekipe su igrale u sledećim sastavima:

Srbija: Radunović, Antonov, Veljković, Jovanović, Gajić, Milinković-Savić, Maksimović (od 62. Luković), Zdjelar, Grujić, Čavrić (od 89. Šaponjić), Ožegović (od 75. Jović).

Italija: Kranjo, Bareča, Rugani, Romanjoli, Konti, Benazi, Mondragora, Kataldi, Berardi, Čeri (od 74. Piju), Boateng (od 62. Garitano).

U narednoj utakmici Srbija igra 17. novembra na gostujućem terenu protiv Slovenije.

Odigrano ranije: Litvanija - Irska 3:1.

Tabela: Srbija 10 bodova, Italija 10, Slovenija 9, Irska 9, Litvanija 3, Andora 3.

Fudbalsko prvenstvo Evrope za igrače do 21 godine biće održano 2017. godine u Poljskoj.