ZVEZDIN RASPAD U STRAZBURU! Crveno-beli prokockali 21 razlike! (VIDEO)

Crveno-beli košarkaši imali su odličnu priliku za trijumf, ali poraženi su na gostovanju u Strazburu sa 78:75 iako su imali čak 21 poen razlike

• 71

Košarkaši Crvene zvezde prokockali su 21 poen razlike i izgubili meč u Strazburu sa 78:75 (19:30, 15:22, 22:12,22:11) u 6. kolu Evrolige .

Pobedom bi crveno-beli imali otvoren put do TOP 16, ali i ovaj poraz ne mora da bude loš jer je manji od 22 razlike koliko je Zvezda pobedila u Beogradu (81:59)

>>>EKSPLOZIJA KVINSIJA MILERA: Sipao trojke ko lud, a onda brutalno zakucao! (VIDEO)

>>>Da li je Radonjić kriv za poraz Zvezde?

Ključni momenti meča desili su se na tri minuta pre kraja kada je Zvezda od vođstva 70:63 dozvolila da protivnik preokrene na 72:78 pre svega jakom odbranom i serijom 15-2.

Na 48 sekundi pre kraja bilo je 78:74 za Strazbur. Zvezda je imala napad, Rebić je promašio trojku ali je Miler uhvatio i fauliran je. Ubacio je jedno slobodno bacanje, a Strazbur je uhvatio loptu i krenuo u napad. Ostalo je 30 sekundi do kraja a trener Zvezde Dejan Radonjić je odlučio da brani napad? Strazbur je držao loptu do kraja i promašio na tri sekunde pre isteka vremena.

STRAZBUR: Kolins 3, Buboa 17, Lakomb 1, Lelu 24, Kempbel 10, Mušidi, Trevis, Fofana, Golubović 13, Vims 4, Dupo 6

CRVENA ZVEZDA: Rebić 2, Tompson 4, Simanić, Tejić, Simonović 18, Nastić, Gudurić 13, Jović 4 (10 as, 8 sk), Kvinsi 23 (12 sk) Cirbes 9, Štimac 2.

Na tri sekunde pre kraja Zvezda je imala napad na 78:75 do lopte je došao Simonović negde na pola terena, ali je zaustavljen, sudije su procenile da nije faul, a šut je završio u autu.

Ko od šuta živi, od šuta i umre, kaže stara košarkaška izreka. Upravo se to desilo i Crvenoj zvezdi. Doduše, igrali su bez dva ključna igrača Branka Lazića i Gal Mekela plejmejkera, kao i Stefana Nastića koji se ne skida već drugi meč. ali i u tom sastavu su imali meč pod kontrolom i viđenu pobedu.

Kada bi se košarka igrala samo 20 minuta Zvezda bi bila prvak Evrope! Džaba je bilo što su vodili sa plus 21 (55:34) na početku treće četvrtine kada su sve to prokockali u drugom poluvremenu.

Kvinsi Miler je ubacio 23 poena uz 12 skokova, a Simonović 18, dok je Gudurić ima 13, ali je to bilo nedovoljno za trijumf. Ubacili su u prvom poluvremenu 52 poena, a u drugom samo 23! To dovoljno govori o efikasnosti.

Zvezda je odigrala najbolje poluvreme ove sezone. Praktično je imala rešeno pitanje pobednika u prvih 20 minuta kada je stigla do plus 20, ali to očigledno nije bilo dovoljno.

Crveno-beli su neverovatno počeli meč ubacili su čak 10 trojki za 13 minuta (četiri Miler po tri Simonović i Gudurić) za prvo osetnije vođstvo 41:29.

Nakon toga nastavili su odličnom odbranom da dižu rezultat. Nova serija od 11-3 donela je maksimalnih 20 poena prednosti 52:32.

Očekivano, posle odlične igre naišao je pad u igri. Doduše Miler je ubacio trojku za 55:34 i plus 21, ali je to bilo sve.

Nestalo je one lepršavosti, brzine, odbrana je popustila i Strazbur je treću deonicu rešio sa 22:12 čime su smanjili prednost na podnošljivih osam poena minusa 64:56.

I tada je Zvezda imala šanse da pobedi. Iako je protivnik novom serijom od 7-0 stigao do 64:63 šansa je postojala.

Zaigrali su malo bolje u tim momentima crveno- beli, pre svega jače i snažnije, pa je odbrana na ivici faula Strazbura obezbeđivala bar slobodna bacanja.

Na tri minuta pre kraja Zvezda je stigla do 70:63, delovalo je kao da će se izvući i pobediti. Ali, usledila je stravična serija protivnika od 15-2 čime je meč odlučen.

Zvezda he daka 11 poena za poslednju četvrtinu i to svih 11 iz slobodnih bacanja!!! Nisu dali koš iz igre za 10 minuta. Drugi rezultat nije ni bio moguć.

Evroliga 6. kolo:

Grupa A

Real Madrid - Himki 82:85

Bajern M - Fenerbahče 67:84

Strazbur - Crvena zvezda 78:75

TABELA: Fenerbahče 5-1, Himki 4-2, Strazbur 3-3, Crvena zvezda 2-4, Bajern Minhen 2-4, Real Madrid 2-4

Grupa B

Cedevita - Olimpijakos 70:83

Laboral Kuća - Emporio Armani 94:82

Petak

Anadolu Efes - Limož 20.30

Tabela: Olimpijakos 5-1, Laboral Kuća 4-2, Cedevita 3-3, Anadolu Efes 2-3, Limož 2-3, Emporio Armani 1-5

Grupa C

Žalgiris - Zelena Gora 67:56

Barselona- Karšijaka 107:79

Petak:

Panatinikos-Lokomotiva 20.45

Tabela: Barselona 5-1, Lokomotiva 4-1, Žalgiris 3-3, Panatinikos 2-3, Karšijaka 2-4, Zelena Gora 1-5,