Policija tražila bombu na stadionu: Borusiji posle toga preseo Hamburger!

Utakmica na severu Nemačke kasnila zbog detaljnog pretresa navijača i stadiona od strane redara i policije

• 0

Ko bi se ovome još nadao...

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda drugi put su poraženi u tekućoj sezoni na mestu gde je to malo ko očekivao - u Hamburgu. Družina iz najveće nemačke luke, koja se svake godine redovno bori za opstanak, ubedljivo je savladala favorizovani tim Tomasa Tuhela - 3:1.

To je Borusiji bio tek drugi poraz ove sezone, ali kada jurite Bajern može biti fatalan u šampionskoj trci, pa će sada Bavarci imati lepu priliku da sadašnjih pet razlike dignu na osam, ako u subotu pobede "mrskog" rivala Borusije, Šalke, u gostima.

Strelac za Borusiju i ovog puta bio je nezaustavljivi Pjer Obamejang, ali je njegov gol u završnici meča bio dovoljan samo da gosti ublaže poraz.

Lasoga je u 19. minutu iz penala doveo Hamburger u vođstvo koje je udvostručio Holtbi, da bi potpuni brodolom Dortmunda usledio nakon autogola Humelsa.

Inače, meč je kasnio 15 minuta zbog pojačanih mera pretresa navijača i detaljne kontrole stadiona, posle nedavnih terorističkih napada u Parizu.