Prijem na prsa i golčina Kolarova u pobedi Sitija, Švajnštajger i De Hea spasili Junajted (VIDEO)

Građani slavili rezultatom 3:1 protiv Sautemptona * Svarke demolirane sa 5:1, važna pobeda Sanderlenda

• 2

Mančester Siti se vratio na pobednički kolosek, posle debakla od Liverpula u prošlom kolu, a jedan od najzaslužnijih za pobedu Građana protiv Sautemptona bio je Aleksandra Kolarov - 3:1 (2:0)

Odlična rola po levoj strani i golčina u 69. minutu kojom je praktično doneo trijumf domaćem timu. De Brujne i Delf su za uvodnih 20 minuta meča potopili Svece i činilo se da je bilo gotovo posle prvih 45 minuta.

Ipak, po povratku sa odmora, mane je odlično našao Longa u 49. minutu, a napadač Sautemptona je uneo neizvesnost. Viskok skok i gol glavom. Da Građani olako ne ispuste prednost pobrinuo se srpski reprezentativac svojim drugim golom u sezoni.

Odlično je prihvatio loptu koju mu je uputio De Brujne i pomoći nije bilo. Njegov kolega iz reprezentacije, Dušan tadić, igrao je čitavo drugo poluvreme.

Pobedu vrednu bega iz opasne zone zabeležio je Sanderlend, a na 18. mesto gurnuo je ljutog rivala Njukasla. Crne mačke su u periodu od 82. do 85. minuta ''slomile'' Stouk golovima van Anholta i Vatmora. Vredi pomenuti da je Šovkros u drugom poluvremenu dobio crveni karton i gosti su meč završili sa 10 igrača.

S druge strane, Njukasl je bez Aleksandra Mitrovića ubedljivo poražen od bivšeg menadžera Alana Pardjua koji sada vodi Kristal Palas - 5:1. Gosti su poveli golom Sisea u 10. minutu, ali je već u 17. bilo 2:1. Mek Artur i Bolasi su samo najavili ono što je usledilo, Zaha je u 41. povisio na 3:1, da bi pomenuti dvojac u 47. i 94. minutu postavio konačan rezultat.

Derbi kola odigrali su Lester i Mančester junajted, a  sve najzanimljivije viđeno je u prvom poluvremenu. vardi je u 24. minutu postigao svoj 11. uzastopni gol, čime je prestigao Ruda van Nistelroja, ali Lisicama to nije bilo dovoljno za pobedu.

Ovaj čovek je nezaustavljiv: Golom protiv Junajteda, Vardi srušio rekord Van Nistelroja (VIDEO)

Bod Junajtedu doneo je Bastijan Švajnštajger golom glavom u 45. minutu, posle kornera. Junajted je možda bio bolji u anstavku meča, ali je najbolju priliku za gol imao Uljoa. Bio je sma na pet metara od De hee koji mu je nogom odbranio.