Napoli noći na trećem mestu (VIDEO)

Napolitanci kod kuće savladali Palermo 2:0 i s mnogo optimizma nastavljaju trku sa još tri tima za kvalifikacije za Ligu šampiona

• 0

Čak četiri tima su u italijanskom fudbalskom prvenstvu u trci za treće mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Napoli je među njima prvima pustio korak pošto je obavio posao protiv Palerma kod kuće u prvom poluvremenu. Sada Napolitanci iščekuju šta će u sredu da urade Inter, Lacio i Udineze, kojima s utakmicom više beži tri boda.

Goste je načeo urugvajski napadač Edison Kavani iz penala u 16. minutu. To mu je 22. gol u prvenstvu. Drugi je strelac lige, a najbolji je Milanov Šveđanin Zlatan Ibrahimović sa 26. Prednost je udvostručio Slovak Marek Hamšik u 35. minutu. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat.

Napoli je u sledećem kolu gost Bolonje za vikend. U poslednjem kolu, 13. maja, dočekuje Sijenu.

Kjevo – Roma 0:0

Napoli – Palermo 2:0