Smehotresne golmanske reakcije i koleno u glavu, na startu Svetskog prvenstva za klubove (VIDEO)

Počelo je uzbudljivo, a Hirošima je očekivano pobedila Ouklend, 2:0

• 0

Fudbaleri japanske Hirošime u prvom meču ovogodišnjeg FIFA prvenstva sveta za klubove savladali su prvaka Okeanije Ouklend 2:0 (1:0) i plasirali su u četvrtfinale.

Golove su postigli Minagava u devetom i Šiotani u 70. minutu, ali su meč oebeležile komične golmanske reakcije posle kojih je japanska ekipa stigla do pogodaka.

Dva puta je skroz amaterski reagovao čuver mreže Ouklenda, pa njemu apsolutno ide na dušu poraz od Japanaca.

Takođe, u drugom poluvremenu viđen je i brutalni start kolenom u glavu novozelandskog fudbalera, koji je na sreću nastavio igru, sa čalmom na glavi.

Printskrin: FIFATV Printskrin: FIFATV

Rival Hirošimi u četvrtfinalu biće šampion Afrike Mazembe, dok će se u drugom četvrtfinalu sastati meksička Amerika i kineski Gvangžu Evergrande.

Pobednici ovih duela će na megdan pobedniku Kupa Libertadores River Plati, odnosno prvaku Evrope Barseloni.

Finale je na programu 20. decembra od 11.30 sati po srednjoevropskom vremenu.