• 5

VARDI I MAHREZ SRUŠILI ŠAMPIONA: Lester ostavio Čelsi na rubu zone ispadanja (VIDEO)

Lisice zadržale lidersu poziciju PL i posle 16 kola. Imaju 20 bodova više od šampiona

• 5

Fudbaleri Lestera pobedili su na svom terenu Čelsi rezultatom 2:1 u poslednjoj utakmici 16. kola, te se tako zadržali na liderskom mestu engleske Premijer lige.

Aktuelni šampion Engleske je tako upisao deveti poraz u sezoni i treću uzastopna utakmicu na kojoj nije došao do pobede, dok je Lester izjednačio klupski rekord iz 1966. godine kada je na devet uzastopnih mečeva u ligi uspeo da ostane neporažen.

Lester je poveo golom Džejmija Vardija u 34. minutu na asistenciju Rijada Mahreza, da bi Alžirac u 48. udvostručio prednost posle sjajne solo akcije.

Čelsi je u nastavku susreta u potpunosti preuzeo inicijativu, ali je na golu još jednom bio sjajan Kasper Šmajhel, koji je ipak u 77. minutu ostao savladan, a strelac je bio Loik Remi. priliku za pogodak u prvom poluvremenu imao je i nemanja Matić, ali je bio neprecizan posle kornera.

Lester na liderskom mestu Premijer lige ima 35 bodova, dva više od Arsenala, dok je Čelsi 15. sa 16 bodova.