MIHA JAČI OD BERLUSKONIJA: Srbin aplaudirao pobedi Milana koja mu je sačuvala posao! (VIDEO)

Siniša Mihajlović "preživeo" na klupi Milana, koji je konačno pobedio posle dva neuspeha u Seriji A

• 0

Bilo je "biti ili ne biti" za Sinišu Mihajlovića, ali njegova zamena će još da čeka! Četvrti put ove sezone se našao pred Berluskonijevim ultimatumom, i srpski stručnjak "preživljava", jer je Milan konačno zabeležio pobedu u Seriji A.

Jeste to slabašni Frozinone, ali je pobeda 4:2 za nesigurne "rosonere" velika kao kuća.

Na stadionu "Komunale Matusa" viđen je preokret, iako je Milan, ruku na srce, bolje i počeo meč, ali su u prvih deset minuta uspeli da izgledne prilike promaše i Nijang i Karlos Baka.

Eto odmah nervoze, pa i kazne u vidu pogotka domaćih - kapiten Frozinonea Ciofani je u 19. minutu iskoristio katastrofalnu reakciju Aleksa i Romanjolija i savladao mladog Donarumu.

Milan je uspeo da sačuva mrežu do kraja poluvremena, i onda je neka opuštenija ekipa izašla na teren.

Za pola sata iskreiran je preokret.

Abate je odlično završio akciju koju je Baka počeo po levom boku - iz prve je Kolumbijac poslao loptu Hondi u srce kaznenog prostora, a Japanac je na drugoj strani uposlio Abatea, kom je to bio prvi gol od septembra 2013. godine!

Samo pet minuta kasnije, Baka se upisuje: bila je ivica ofsajda, ali je Bonaventura poslao dobru loptu, a kolumbijski igrač je samo smestio loptu koja je išla u gol domaćih.

Sve je bilo manje više u rukama Milana, i Aleks se iskupio za kiks iz prvog poluvremena - rešio je pitanje pobednika u 77. minutu posle kornera koji je izveo Nijang.

To nije bio i konačan rezultat, jer je Dionisi, glavom nakon slobodnog udarca, uspeo da iskoristi ležernost "rosonera" u finišu i u 84. minutu ipak naterao navijače Milana da zatrepere.

U zaustavnom vremenu je ipak Bonaventura lako postavio konačan rezultat, nakon što ga je nesebično uposlio Poli.

Ovaj meč je inače prvi od oktobra na kom je Milan primio više od jednog gola.