Zvezda pala posle drame! Vodila je 15 razlike, ali Efes u poslednjim sekundama oteo pobedu! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su Anadolu Efesu u prvom meču TOP 16 faze Evrolige gde su poraženi sa 85:84

Poslednji meč u ovoj 2015. godini, najuspešnijoj u istoriji kluba, Crvena zvezda igrala je u Istanbulu protiv Anadolu Efesa i to u prvom meču TOP 16 faze Evrolige.

Iako su odigrali veči deo meča jako dobro i vodili crveno-beli su poraženi u poslednjim sekundama 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12) i to košem Darija Šarića.

Kinsi stigao u Beograd: Znam kakvo je rivalstvo sa Partzanom, ali to nije moje rivalstvo! (VIDEO)

>>>Sa Radonjićem na kafi: Kako dovodi pojačanja, koliko će biti u Zvezdi, kom treneru nije bio omiljeni igrač (FOTO)

ANADOLU EFES: Tajus 6, Balbaj, Braun 2, Osman 5, Batuk, Šarić 12, Korkmaz 7, Grejdnžer 13, Ertel 6, Dibler 13, Danston 21, Diveroglu.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić 3, Lazić 10,Simanić, Micić 6 (6 as), Tejić 2, Simonović 10 (2-5 za tri), Gudurić 5, Jović 8 (11 asistencija) Miler 12 (6 sk) Cirbes 22 (12 sk) Štimac 6.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Maik Cirbes sa 22 poena i 12 skokova, Stefan Jović je ubacio osam, uz 11 asistencija. Kvinsi Miler je ubacio 12 koševa a Branko Lazić i Marko Simonović po 10 koševa.

Zvezda je prokockala 15 poena razlike (55:70) i na na dva i po minuta pre kraja rezultat je bio nerešen 81:81. Ali, tada Branko Lazić ubacuje novu trojku za 81:84.

Grejndžer smanjuje na 83:84 i tako se ušlo u poslednji minut. Zvezda je promašila napad na 21 sekund pre kraja.

Efes je imao napad, a Zvezda je odlučila da brani i da igra bez faula. Nisu imali rešenje igrači turskog tima, a onda je lopta došla do Šarića koji je sa distance pogodio za 85:84 na tri sekunde pre kraja.

Zvezda je krenula na sve ili ništa, lopta je došla do Cirbesa pod košem koji je iz teške situacije šutirao uz faul i promašio, ali sudije se nisu oglasile.

ŽAL ZA PROPUŠTENOM ŠANSOM

Prava je šteta što Zvezda nije pobedila ovaj meč. Imaju za čim da žale igrači, ali i trener Dejan Radonjić. Posle egal prve četvrtine (25:23) Zvezda je razbila Efes u drugoj sa 31:19 i stekla veliku prednost 41:54.

Fenomenalno su igrali Jović, Cirbes, Miler i Simonović koji su se smenjivali u rešetanju koša protivnika.

Jović je bacao odlične asistencije, Cirbes dominirao pod obručima, kao i Miler, a Simonović sve začinjavao trojkama.

Imala je Zvezda i maksimalnih (55:70) krajem treće četvrtine kada se nazirala pobeda. Ali, odjednom su stali. Nije više bilo tako tečne igra u napadu, a izlazak raspoloženog Jovića ( da malo odmori) je dodano opteretio tim. Nije bilo prave organizacije, a sa druge strane Efes je zaigrao jaču odbranu.

Serijom 13-2 turski tim je prišao na samo četiri poena zaostatka 68:72 početkom poslednjeg perioda. Vratio se Jović u meč, ali nije to bilo to.

Malo kasnije su i ušli u egal 78:79 na tri minuta pre kraja.

Imala je Zvezda šansu da pobedi kada je Lazić na 81:81 pogodio trojku, samo da su odigrali dobro u odbrani. Međutim, Grejndžer je smanjio na 83:84, a crveno-beli su kardinalno loše odigrali poslednji napad i prokockali šansu za pobedom.

Usledio je napad Efesa koji je završio Dario Šarić košem na tri sekunde pre kraja.

Sledeći meč Zvezda igra protiv Fenerbahčea u Beogradu 8. januara.