Kojom li je brzinom išla bomba Vilijana? Lenon se nije radovao lepom golu protiv Totenhema (VIDEO)

Čelsi je sa 3:0 slavio na gostovanju Kristal Palasu i tako upisao prvu pobedu pod vođstvom Gusa Hidinka, dok su Everton i Totenhem remizirali na Gudisonu

• 1

Čelsi se polako vraća na pobednički kolosek posle otpuštanja Žozea Murinja. Posle dva vezana remija sa Votfordom, a potom i Junajtedom, došla je prva pobeda za Plavce predvođene Gusom Hidinkom.

Šampion je pobedio Kristal Palas na gostovanju sa 3:0 golovima Oskara, Vilijana i Dijega Košte.

Pogodak Vilijana je ipak obeležio meč. Najbolji fudbaler Čelsija ove sezone je postigao pravu bombu u 60. minutu meča, čime je i slomio Kristal Palas, koji više nije mogao da se vrati od minusa od dva gola.

Mrežu Palasa načeo je Oskar u 29. minutu na asistenciju Dijega Košte. Vilijan je u 60. duplirao vođstvo projektilom, da bi sve zapečatio Dijego Košta šest minuta kasnije svojim golom.

I srpski fudbaleri su igrali na ovoj utakmici. Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta na poziciji levog beka, dok je Nemanja Matić ušao u igru u 88. minutu meča umesto Oskara.

Pogledajte i golove sa meča.

U poslednjoj utakmici 20. kola Everton i Totenhem su remizirali na Gudisonu.

Karamele su povele golom Lenona u 29. minutu. Krilo Evertona je postiglo fenomenalan gol nakon povratne lopte Lukakua. Šutnuo je sa ivice kaznenog prostora iz prve i zatresao mrežu svog nekadašnjeg kluba.

Bio je to emotivan trenutak za Lenona, koji se nije radovao golu.

Totenhem je izjednačio sjajnim golom Dele Alija u samoj završnici prvog poluvremena.

Prihvatio je dugu loptu na grudi kod ivice kaznenog prostora i zatim je prosledio u mrežu Evertona, čime je postavio konačan rezultat.