Morison pokvario Vengerov jubilej (VIDEO)

Arsenal i Norič podelili bodove u prvoj utakmici 37. kola Premijer lige, Bakari Sanja polomio nogu, propušta Euro

• 0

Fudbaleri Arsenala i Noriča podelili su bodove u prvoj utakmici 37. kola Premijer lige - 3:3 na stadionu "Emirati" u utakmici punoj preokreta, lepih, manje lepih i neobičnih golova.

"Tobdžije" su povele već u drugom minutu golom Jusija Benajuna, ali su gosti u narednih 20 minuta preokrenuli na 2:1, golovima Hulahana u 12. i Holta u 27. minutu. Iako je Arsenal sredinom drugog dela vršio ogroman pritisak i propustio nekoliko izglednih prilika, na novi gol se čekalo do 72. minuta. Tad na scenu stupa najbolji igrač i strelac Arsenala Robin van Persi, koji golovima u 72. i 80. minutu vraća prednost domaćima.

U tim trenucima izgledalo je da sva tri boda ostaju na "Ešburton grovu", ali  tako nisu mislili uporni fudbaleri gostujuće ekipe, koji u 86. minutu stižu do izjednačenja i konačnog rezultata, i to pogotkom Morisona, koji je tako pokvario jubilej Arsena Vengera - 900. meč na klupi "tobdžija".

Neobičan događaj desio se u 33. minutu kad se francuski internacionalac Bakari Sanja srušio na terenu, a lekari su konstatovali lom fibule.

Sutra je na programu još sedam mečeva pretposlednjeg kola. Blekburn i Vigan svoj meč igraju u nedelju, a susret Čelsija i Liverpula je odložen jer ovi timovi igraju finale FA kupa kasnije danas.