Sampdorija slavila u sjajnom derbiju Đenove, navijači napravili vrhunsku atmosferu! (VIDEO)

Đenovski derbi pripao je fudbalerima Sampdorije, koji su kao gosti slavili sa 3:2 na Marasiju

• 2

Derbi dela Lanterna dobili su fudbaleri Sampdorije, koji su kao gosti pobedili Đenovu sa 3:2 u 18. kolu Serije A. Imali su čak vođstvo od 3:0, ali su na kraju ipak strepeli za osvajanje sva tri boda, pošto je Đenova u 81. minutu došla na samo gol zaostatka.

Ipak, fudbaleri Sampdorije su uspeli da sačuvaju prednost i tako nanesu gradskom rivalu peti uzastopni poraz u prvenstvu.

Strelci za pobednički tim bili su Roberto Sorijano u 18. i 49. i Eder u 39. minutu, dok je Đenova uspela da smanji zaostatak preko Leonarda Pavoletija u 69. i 81. minutu, a to se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Pogledajte i golove sa utakmice.

Sampdorija je došla do druge uzastopne prvenstvene pobede i 11. mesta na tabeli sa 23 boda, sedam više od Đenove, koja je na 17. poziciji.

Sjajan performans imali su i navijači dve ekipe, koji su kao i uvek u Đenovskom derbiju napravili vrhunsku atmosferu i imali koreografije.