Juve gazi, ne posustaje, ni Spaleti ne pomaže Romi

Šampion za poluvreme postigao četiri gola protiv Zebri

• 0

Najaktuelnije pitanje u Italiji glasi: Da li iko može da zaustavi Juventus?

Šampion je u nezadrživom jurišu nanizao devetu pobedu, prestigao na tabeli Inter i stigao nadomak prvog mesta, dva boda iza Napolija. Moćni "bjankoneri" su bili superiorni na novom stadionu Udinezea, gde su "upucali" Zebre sa četiri hica, za samo jedno poluvreme - 4:0.

Dvostruki strelac za goste bio je Pablo Dibala, jedan je dao iz penala, a mrežu tima sa Friulija zatresli su još Kedira i Aleks Sandro.

Juve je, istina, pobedu izvojevao sa igračem više, ali i pre isključenja Danila koji je skrivio penal, tim iz Torina je već imao više nego sigurno vođstvo pogocima Dibale i Kedire. Ostatak meča bio je stvar rutine za sastav Masimilijana Alegrija.

Istovremeno, Roma je nastavila da posrće i bez smenjenog Rudija Garsije, čiji naslednik i povratnik na klupu "vučice" Lućano spaleti, nije uspeo da prodrma ekipu koja se još jednom spotakla ove sezone. Bod iz Rima odnela je Verona - 1:1.

Naingolan je krajem prvog poluvremena doveo Romu do prednosti, ali je nju anulirao iskusni Pacini pogotkom iz penala u 61. minutu.