NBA plej-of: Pobedi i Njujork, 41 poen Entonija

Majami nije iskoristio meč loptu, Lejkersi i Boston na korak od konferencijskih polufinala

• 0

Pobedom 89:87 u četvrtoj utakmici serije protiv Majami Hita, Njujork Niksi su uspeli da spreče "čišćenje". Ekipu iz Velike jabuke u životu održao je Karmelo Entoni, strelac 41 poena, uključujući i ključnu trojku 54 sekunde pre kraja. Do kraja su Entoni i Amare Stodemajer promašili tri od pet slobodnih bacanja, pa su Hitsi ipak dobili priliku da preokrenu rezultat, ali je Vejd promašio trojku iz kornera, dve sekunde pre kraja.

Melo je 23 od svojih 41 poena ubacio u drugom poluvremenu, a 12 u poslednjoj četvrtini. Zabeležio je i šest asistencija i četiri skoka, a najveću podršku u timu imao je od Amarea Stodemajera, koji je u povratku posle propuštene treće utakmice zabeležio dabl-dabl, 20 poena i 11 skokova.

Kod Majamija, Lebron Džejms je utakmicu završio sa 27 poena, Dvejn Vejd sa 22, a Kris Boš sa 17. Ovo je, verovali ili ne, bila prva pobeda Niksa u plej-ofu od 29. aprila 2001, kad su slavili u Torontu. Od tada su nanizali baksuznih 13 poraza.

Srpski derbi, ako se tako može nazvati duel ekipa za koje su Saša Pavlović i Vlada Radmanović odigrali ukupno 18 minuta, pripao je Bostonu 101:79. Tako su, posle startne pobede Hoksa, Seltiksi preokrenuli rezultat u seriji i sad im nedostaje jedna pobeda do plasmana u konferencijsko polufinale. Možda je ostvare već u utorak, kad je na programu peti meč u Atlanti.

Pol Pirs je sa 24 poena bio najefikasniji kod Seltiksa, međutim, pravi heroj pobede je Radžon Rondo koji je postigao 20, ali je imao i 16 asistencija. U poraženom timu najbolji je bio Džoš Smit sa 15 poena i 12 skokova.

Do meč lopte stigli su i Lejkersi, ne tako ubedljivom 92:88 pobedom protiv Denvera. Kobe Brajant je ubacio 22, Endru Bajnam 19, a Pau Gasol 13. Džordan Hil je s klupe ostvario dabl-dabl, sa 12 poena i 11 skokova. Serija se u utorak vraća u Los Anđeles i za očekivati je da Lejkersi već tada završe posao protiv Nagetsa.

(Telegraf.rs / foto: Profimedia)