Srbija je u finalu sa Crnom Gorom: Sjajni Šćepanović odbranio Ajkule od Mađara!

Poznat je i drugi finalista EP u Beogradu

Vaterpolo reprezentaciji Srbije saznala je protivnika u finalu EP u Beogradu - u subotu od 17.45 minuta Delfini će igrati protiv Crne Gore.

Osim što su pobedom nad Mađarima rezultatom 8:5 obezbedili srebro i borbu za prvo mesto, Crnogorci su čekirali kartu za Olimpijske igre u Rio.

Ključan momenat meča dogodio se na dva minuta pre kraja kada su Crnogorci iskoristili igrača više i preko Vukčevića. Međutim, ne bi trebalo zaboraviti da su Šćepanovićeve odbrane davale vetar u leđa u napadu Ajkula.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Draško Brguljan, Nikola Janović i Ivović sa po dva gola. S druge strane, Manherc i Deneš Varga su dva puta pogađali za Mađare.

Revija odbrana viđena je na početku meča. Čak devet na obe strane sve dok Deneš Varga u 4. minutu nije iskoristio igrača više i matirao Šćepanovića.

Crna Gora je odmah imala priliku da iskoristi brojčanu prednost, ali je Radović pogodio stativu. Ipak, lopta je ostala u njihovom posedu, a da bi zatim usledio fenomenalan potez Nikole Janovića za 1:1.

Njegov brat je u poslednjem minutu izjednačio na 2:2 posle dva igrača više, a pre toga Deneš Varga je iskoristio peterac za Mađare.

Neverovatna odbrana Šćepanovića viđena je u 2. minutu druge četvrtine kada je sa dva metra odbranio zicer Mađarima. Naši severni susedi su imali igrača više i odmah su pokušali to da iskoriste. Nisu, kao i u sledećem napadu.

Crna Gora je to kaznila i nošena hukom sa tribina povela je sa 3:2 preko Nikole Janovića. Sjajan kontranapad i ponovo prvi gol u četvrtini na polovini iste. Manherc se, s druge strane, pobrinuo da na semaforu bude 3:3.

Šćepanović je zabeležio par značajnih odbrana, da bi to sve naplatio Mlađan Janović na 30 sekundi pre kraja poluvremena. Mađari su pogodili prečku preko Varge i sa 4:3 za Crnu Goru se otišlo na poluvreme.

Najbolju priliku u trećoj četvrtini da prvi dođe do gola imao je Mlađan Janović u 17. minutu kada je pogodio pređku Nađovog gola. Isto je zadesilo i vargu koji je, doduše, iz daljine pogodio stativu.

Vamoš je na polovini treće deonice zaradio isključenje i Crna Gora je imala dva gola viška. Prvi put na meču. Pogodio je Brguljan. U narednom napadu mladi Manherc je postigao svoj drugi gol sa igračem više i smanjio na 5:4.

Veliku priliku imao je Mlađan Janović u poslednjem minutu treće četvrtine da sa peterca povisi na 5:4, ali je pogodio stativu. Na svu sreću za Ajkule, Šćepanović je briljirao na golu.

Poslednja deonica počela je neverovatnim golom Hošnjanskog, koji je izjednačio na 5:5. Promenu rezultata na semaforu nije dozvolio golman Nađ koji je dva puta zaredom odlično intervenisao.

Ipak, nastao je delirijum na 4.40 do kraja meča kada je Ivović prevario Nađa. Skočili su sa klupe Crne Gore, kao i navijači Ajkula - 6:5. Mađari nisu imali sreće, dva puta pogodili su prečku.

Vukčević i Ivović su bili prisebni poslednja dva minuta i Crna Gora je slavila sa 8:5