Dvocifreni Jokić fantastičan, Bjelica tragičan! (VIDEO)

Srpski košarkaši su sa svojim timovima prošle noći zabeležili pobede

• 1

Zbog nevremena u Americi, odložen je meč između Vašingtona i Jute, dok je ostalih osam planiranih utakmica NBA lige odigrano.

U noći između subote i nedelje dominirali su domaćini (jedino je Čikago kao gost slavio u Klivlendu) - među njima i Denver i Minesota.

Nikola Jokić je pružio sjajnu partiju - upisao je 17 poena, pet skokova i tri asistencije u trijumfu Nagetsa nad  Detroitom 104:101.

Nagetsi su upisali pobedu posle dva vezana poraza, najviše zahvaljujući Danilu Galinariju, koji je postigao 30 poena, od toga najvažnije u samom finišu meča. Domaći su gubili na poluvremenu, potom preueli vođstvo u trećoj četvrtini, da bi Detroit u odlučujućoj deonici zakuvali serijom od 14:2.

Uz Galinarija i Jokića istakao se i Mudiaj sa 18 poena. Na drugoj strani je najbolji bio Moris sa 20 poena.

Timbervulvsi su stali na put zahuktalim Grizlijima, prekinuvši niz od četiri pobede  106:101.

Svoj ritam ni ovaj put nije našao Nemanja Bjelica - za 22 minuta na terenu postigao je svega dva poena, sa šutem 0/4 iz igre i dodao još dva skoka. Za pobedu njegovog tima pobrinuli su se Muhamed sa 25 i Vigins sa 19 poena, dok je Riki Rubio meč završio sa 15 poena i 12 asistencija.

Grizliji su nadigrani u drugoj i četvrtoj četvrtini, a najbolje su se pokazali Čalmers sa 19 poena i Mark Gasol sa 17.