Nemoćni Inter! Juventus je jednom nogom već u finalu (VIDEO)

"Stara dama" je na svom stadionu slavila čak 3:0 u prvom meču u Torinu

• 1

Juventus je bliži finalu italijanskog kupa nakon burnog prvog meča u Torinu, gde je savladao Inter rezultatom 3:0.

"Neroazuri" su pokazali da im je odbrana i dalje vrlo diskutabilna, mada je isto tako i Juve došao do prvog gola.

U 34. minutu je Muriljo napravio faul u kaznenom prostoru, i pored žutog kartona je skrivio penal. Roberto Manćini je sa klupe gestikulacijom jasno dao do znanja da se ne slaže s tom odlukom, a iako su njegovi igrači okružili sudiju moleći da promeni odluku, do toga nije došlo.

Ostaje dilema da li je jedanaesterac prestrogo dosuđen:

U svakom slučaju, Morata je bio precizan. U nastavku je Juve bio konkretniji na terenu, pa je brzo stigao i do drugog gola u 63. minutu.

I opet Morata.

Uveo je Manćini potom i Brozovića, Ikardija i Žesusa (umesto Ljajića u 80. minutu), a u 70. minutu je ostao na terenu bez jednog igrača, pošto je Muriljo zaradio i drugi žuti karton.

Alegri je bio prinuđen da na zahtev Mandžukića napravi izmenu, uveo je Dibalu, koji je i postavio konačan rezultat u 83. minutu moćnom levicom, uputiši šut koji je golmanu Handanoviču prošao kroz noge. Revanš se igra za 2.marta, a u drugom polufinalu Milan je savladao Alesandriju 1:0.

Finale se igra 21. maja na Olimpijskom stadionu u Rimu.