Obamejang prekinuo patnju Dortmunda, Humelsu poništen sjajan autogol (VIDEO)

Gabonac postigao dva gola za devet minuta, za pobedu Milionera protiv Ignolštata

• 0

Fudbaleri Šalkea, Borusije iz Dortmunda i Bajer Leverkuzena ostvarili su pobede u utakmicama 19. kola nemačke Bundeslige.

Borusija je nastavila poteru za liderom Bajernom trijumfom nad Vestfalenu protiv Ingolštata, za šta je najzaslužniji bio dvostruki strelac Pjer-Emerik Obamejang. Gabonac je postigao svoj 20. gol ove sezone u šampionatu i povećao prednost na prvom mestu liste strelaca.

Zanimljivo, štoper Humels je u 66. minutu postigao sjajan autogol, kada je lobovao svog golmana, ali je sudija svirao faul u napadu.

Još jedni pretendenti za vrh tabele, Šalke i Bajer, bez većih problema savladali su Darmštat (2:0), odnosno Hanover (3:0). Verder je uspeo u finišu meča da nadoknadi dva gola minusa protiv Herte, dok pogodaka nije bilo u duelu Augzburga i Ajntrahta.

Ćićarito Ernandez je bio najzaslužniji za trijumf Aspirindžija, s obzirom na to da je postigao dva gola. Kao i veteran Pizaro koji je sa dva gola u dva minuta doneo bod Verderu.