Šta se desi kada Barsi date gol na početku? Pitajte Atletiko, koji je derbi završio sa 9 igrača (VIDEO)

Katalonci, posle preokreta, slavili rezultatom 2:1

• 5

Barselona nastavlja da gazi! Šampioni svega što su igrali prošle sezone savladali su Atletiko Madrid u derbiju španske Primere rezultatom 2:1 (2:1).

Pobeda kojom su pobegli Jorgandžijama za tri boda, ali ne bi trebalo zaboraviti ni da izabranici Luisa Enrikea imaju meč manje sa Sportingom iz Hihona.

Svega osam  minuta trebalo je Mesiju i Suarezu da preokrenu rezultat pošto su gosti poveli na Nou Kampu u 10. minutu. Saul je centrirao, a Koke matirao Brava.

Na isteku pola sata igre Mesi je izjednačio, da bi Suarez u 38. minutu preokrenuo rezultat. Interesantno, kod oba gola asistirali su bekovi. Đordi Alba Mesiju,  a Dani Alveš kod gola Urugvajca.

Atletiko je u 44. minutu ostao bez isključenog Felipe Luiza, dok je u 65. minutu put svlačionice morao i Dijego Godin. To je praktično bio kraj nada Madriđana koji su najbliži golu bili u 55. minutu kada je Bravo sa par metara odbranio šut Grizmana.