Napoli petardom odgovorio na 4 gola Juventusa, tri meča Serije A završena 0:0 (VIDEO)

Napolitanci zadržali dva boda prednosti u odnosu na šampiona Italije

• 0

Fudbaleri Napolija završiće i 22. kolo Serije A na prvom mestu tabele, pošto su na svom terenu, posle preokreta pobedili Empoli sa 5:1.

Napoli sada ima 50 bodova, i zadržao je dva boda prednosti u odnosu na Juventus, koji je ranije pobedio Kjevo sa 4:0 i tako ostvario 12. uzastopnu prvenstvenu pobedu.

Dva gola postigao je Alvaro Morata, u šestom i 40. minutu, Aleks Sandro upisao se u strelce u 61, a Pol Pogba u 67. minutu.

Fiorentina je nastavila da gubi korak za vodećim dvojcem, pošto je odigrala 0:0 u gostima Djenovi. "Viola" sada ima 42 boda na trećem mestu, dok četvrtoplasirani Inter ima bod manje. "Nerazuri" večeras igraju gradski derbi protiv Milana.

Napoli je od početka igrao ofanzivno, ali je Empoli prvi poveo, kada je Leandro Paredes u 28. minutu šutirao iz daljine, a lopta je na putu do gola pogodila nekoga i promenila pravac kretanja, što je prevarilo golmana Pepea Reinu i lopta je ušla u mrežu.

Radost tima iz Empolija kratko je trajala, pošto je samo pet mintua kasnije Gonzalo Iguain izjednačio, i pored toga dodatno sebe učvrstio na čelu liste strelaca Serije A. Već u 37. minutu Lorenco Insinje je iz slobodnog udarca doneo vodjstvo Napoliju.

Mikele Kamporeze je u 52. minutu postigao autogol i povisio na 3:1. Meč je tada praktično prelomljen, a u finišu je Hose Kaljehon sa dva gola postavio konačnih 5:1.