Azar sa 5 metara nije dao gol, ali je prokletstvo skinuo sa penala (VIDEO)

Neverovatan promašaj veziste Čelsija protiv MK Donsa. Plavci su na kraju dobili sa 5:1

• 0

Šta se događa sa Edenom Azaraom? Belgijski reprezentativac ove godine nije dao nijedan gol za Čelsi, a negativna tradicija nastavila se i nakon poluvremena meča FA Kupa.

Plavci su igrali protiv MK Donsa i vodili posle prvih 45 minuta rezultatom 3:1, zahvaljujući trostrukom strelcu Oskaru (15, 32. i 44. minut).

Jednu od najboljih prilika da ''skine prokletstvo'' Azar je imao baš tokom poluvremena kada ni sa pet metara nije uspeo da zatrese mrežu. Golman Donsa je uz pomoć stative uspeo da zaustavi Belgijanca.

Ipak, u drugom poluvremenu je napokon pogodio. Igrao se 55. minut kada je Belgijanac iskoristio penal i dao gol još od maja prošle godine.

Konačan rezultat postavio je Traore u 62. minutu upravo na Azarovu asistenciju.

Nešto ranije, Everton se plasirao u osminu finala pošto je kao gost pobedio Karlajl rezultatom 3:0. Strelci su bili Kone, Lenon i Barkli.