FUTSAL: Italijani sigurni, njihov golman briljirao! Ruski Brazilac za 27 sekundi matirao Kazahstance

Rusija i Italija su upisali lepe pobede drugog dana Evropskog prvenstva u futsalu

• 0

U prvom meču grupe C Evropskog prvenstva u futsalu reprezentacija Rusije je savladala Kazahstan sa 2:1. Golove za ''ruske brazilce'' postigao je Romulo, dok je poraz Kazahstana ublažio Igita u 13. minutu.

Tandem Romulo - Liskov rešio je meč za sveta pola minuta, pošto su ova dva igrača iskombinovala za oba gola Rusije - u 11. i 12. minutu.

Samo minut kasnije uspeli su Kazahstanci da smanje, ali je to ostao i konačan rezultat do kraja. Rusi su na kraju uspeli da opravdaju ulogu favorita u ovom meču, ali i jednog od glavnih favorita turnira.

Meč je pratilo 2.115 gledalaca u Beogradskoj areni.

U drugoj utakmici dana, Italija je pobedila Azerbejdžan rezultatom 3:0.

Itekako se istakao jedan od najboljih evropskih golmana Mamarela - sjajnim intervencijama nije dozvolio niti jedan gol autsajderu.

Za golove je bio zadužen Merlim, postigao je dva, a od toga jedan već posle devet sekundi igre u drugom poluvremenu.