Juve izjednačio sopstveni rekord, pobede Milana, Intera, Napolija, pa čak i Verone! (VIDEO)

Završeno je vanredno 23. kolo Serije A

• 1

Juventusova 13. vezana pobeda i prvi trijumf Verone od 17. maja 2015. godine! Za nama je vrlo interesantno vanredno, 23. kolo Serije A, u kom su pobede upisali, između ostalih, i Milan, Inter, Napoli.

Aktuelni šampion izjednačio je pobedonosni niz sa onim najboljim u istoriji kluba (april-oktobar 2014), a bio je dovoljan samo jedan gol protiv Đenove.

I to čak nije postigao igrač torinske ekipe, jer je De Maio pogodio sopstvenu mrežu u 30. minutu.

Ipak, Juventus je meč završio sa desetoricom na terenu pošto je Zaza u zaustavnom vremenu zaradio direktan crveni karton.

Milan je vezao dve pobede. Nakon ubedljive pobede u derbiju Milana pre tri dana, ekipa Siniše Mihajlovića je slavila 2:0 protiv Palerma na Siciliji.

Svojim 12. golom je uspešno misiju započeo Karlos Baka, a Nijang je izveo penal za konačan rezultat. Francuz je ipak naljutio Baku, jer je Kolumbijac želeo da izvede penal.

Najvažnije za Mihajlvića je to što Milan drži korak ka vrhu, i eventualnim mestom na tabeli koje vodi u Evropu.

Inter se trgao i upisao minimalnu, ali važnu pobedu nad Kjevom. Imaće na čemu da zameri trener Roberto Manćini, jer su njegovi igrači ponovo promašili gomilu prilika. Uz to "neroazurima" na ruku nije išlo dobro raspoloženje golmana Kjeva Andree Sekulina.

Pobedonsni gol postigao je Ikardi koji je pokupio odbijenu lotpu Mirande.

Napoli je slavio 2:0 protiv Lacija, a do pobede su predvodili bivši igrači madridskog Reala.

Iguain je posle asistencije Kaljehona bio precizan u 23. minutu, a potom je Španac iskoristio odličan pas Insinjea i duplirao prednost.

Za Lacio je ceo meč odigrao Dušan Basta, dok je Filip Đorđević ušao u 87. minutu.

Najzanimljiviji meč bio je između Fiorentine i Karpijem, gde su "ljubičasti" uspeli da stignu do pobede 2:1 u zaustavnom vremenu.

Borha Valera je već u drugom minutu postigao vodeći gol, ali se gosti nisu povukli.

Grešku je u nastavku napravio srpski reprezentativac Tomović, a posle dobre reakcije Di Gaudija gol je postigao Lazanja.

Sreća je ipak bila na strani "viole", koja do pobede stiže zahvaljujući lepom golu Maura Zarate