Da li će ovaj gol odlučiti prvaka? Zaza srušio Napoli u 87. minutu, suze na terenu (VIDEO)

Crno-beli kao pobednici izašli iz derbija 25. kola Serije A

• 2

Navijači Napolija su u petak ispratili svoje miljenike u rat protiv Juventusa, ali će se iz njega poraženi vratiti kući.

Sjajnim golom Zaze u 87. minutu, aktuelni šampion je savladao doskorašnjeg lidera Serije A rezultatom 1:0.

Kažemo doskorašnjem, jer je Juve sada lider sa 57 bodova, jednim više od Napolija. Zanimljivo ovo je prvi put u sezoni da je Juventus, koji ima lakši raspored do kraja, preuzeo lidersku poziciju.

Stara dama je produžila pobedničku seriju na 15 mečeva, dok je Napolijeva stala na osam. Stala bi i remijem, ali bi on Napolitancima vredeo kao pobeda.

Juventus je bio opasniji rival u drugom poluvremenu,a najbolju priliku imao je Dibala u 62. minutu kada je neometan šutirao preko gola sa nekih 14-15 metara. Sjajno mu je loptu doturio Pogba. Nešto slično viđeno je i u 80. minutu kod gola Juventusa kada je Hamšikova lopta prohujala iznad prečke.

Upravo je Hamšik sa suznim očima napustio teren u Torinu, a i nekolicina njegovih saigrača nisu mogli da sakriju tugu.

Nešto ranije, Frozinone je u gostima savladao Empoli sa 2:1, dok su Kjevo i Sasuolo odigrali 1:1.