ŠPANIJA JE NAJJAČA FUTSAL SILA EVROPE: Furija razbila Rusiju uz 10 sjajnih golova (VIDEO)

Španci savladali Rusiju sa 7:3 u finalu i tako pokazali da im nema ravnih na Starom kontinentu

• 6

Futsaleri Španije novi su prvaci Evrope! Najveća sila starog kontinenta u ovom sportu vratila je titulu u Beogradu pobedom nad Rusijom od 7:2.

Po dva gola postigli su Migelin, Riviljos i Pola, a jedan je dao Aleks. Povela je Španija sa 4:0 i posle toga više nije bilo povratka.

Od samog starta ''Furija'' je igrala u skladu sa svojim prepoznatiljivim imenom - furiozno! Pritisli su Ruse, koji su bili bez najboljeg igrača Eder Lime, koji je dobio crveni karton u polufinalu protiv Srbije.

Nema sumnje da je iscrpljujući duel Srbije i Rusije uticao na to da obe ekipe u poslednjim utakmicama budu ispod svog nivoa i da ubedljivo budu poražene.

Odbrana ''Zbornjaje komande'' je prvi put kapitulirala u 8. minutu posle gola Aleksa, koji je volej udarcem pod prečku otvorio goleadu u Areni. Šest minuta kasnije Pola je povisio prednost.

Taj gol kao da je slomio Ruse, koji su za samo trideset sekundi razmaka u 17. minutu igre primili dva gola. Najpre je Mario Riviljos iz poluvoleja nakon asistencije kapitena Ortiza povisio na 3:0, da bi Pola 30 sekundi kasnije postigao svoj drugi gol i povisio na 4:0.

Rusi su do kraja uspeli da smanje prednost golom Romula 5 sekundi pre zvuka sirene. Na finale su pred pauzu svratili i specijalni gosti - dva goluba, koji su bili hit u hali.

Tokom drugog poluvremena su Španci spustili tempo i čekali Ruse da napadnu, da bi iz kontri završili posao. Posle 10 minuta igre u nastavku nije bilo golova, a onda je Migelin oteo loptu fudbalerima Rusije, koji su krenuli u napad sa golman-igračem, da bi bez problema ubacio loptu u praznu mrežu.

Rusi su smanjili prednost brzo golom Robinja, koji je bio koban po Srbiju u polufinalu. Ipak, rizik im se nije isplatio u nastavku, pa su primili još dva gola, oba sa protivničke polovine - jedan je postigao Migelin, a jedan Mario Riviljos, obojici je to bio drugi na ovom meču.

Za kraj smo videli još jedan spektakularan gol Milovanova, koji je petom bez gledanja iza leđa proturio loptu kroz noge golmanu Španije.

Furiji je ovo sedma titula prvaka Evrope iz 10 utakmica, čime su još jednom pokazali da im nema ravnih, kada je u pitanju futsal na Starom kontinentu.