Crna noć za Srbe u NBA ligi, debakl Golden Stejta! (VIDEO)

Marjanović i Jokić zajedno proveli na terenu nešto više od četiri minuta i ostali bez poena

• 1

Srpski košarkaši Nikola Jokić i Boban Marjanović imali su epizodne uloge u odigranim mečevima u NBA ligi - zajedno su proveli na terenu nešto više od četiri minuta i ostali bez poena.

Jokić je na samom startu meča protiv Sakramenta ušao u problem sa faulovima, pa je u porazu Denvera 116:110 zabeležio samo jedan skok za 3,40 minuta na parketu, dok je Marjanović u pobedi San Antonija protiv Lejkersa u Stejpls centru 119:113 odigrao 36 sekundi, bez učinka.

I Parker i Brajant su na tom meču postigli po 25 poena.

Najzanimljvija od 14 utakmica odigrane prethodne noći svakako je bila ona u kojoj je šampion Golden Stejt ubedljivo poražen od Portlanda rezultatom čak 137:105.

Za ovaj podvig Blejzersa najzaslužniji je bio neverovatni Demijan Lilard koji je ubacio čak 51 poen!

Ključna je bila treća četvrtina, koju je Portland dobio 36:17, čime je dodatno povisio prednost koju je imao na poluvremenu i mirno priveo utakmicu kraju.

Voriorsi su upisali peti poraz u sezoni, a Stef Kari nije podbacio - 31 poen, od toga sedam trojki.

Vredi izdvojiti i neočekivanu pobedu Indijane na gostovanju Oklahomi rezultatom 101:98. Elis je sa 27 poena vodio Pejserse, a najbolji pojedinac u redovima poraženog tima bio je Vestbruk sa 23 poena i 18 asistencija.

Čikago je na krilima Mekdermota sa 30 poena savladao Toronto rezultatom 116:106, dok je Majami kao gost bio bolji od Atlante sa 115:111.