Zvezda izdržala poluvreme! Crveno - beli poraženi od Fenerbahčea!

Košarkaši Fenerbahčea boljom igrom u drugom poluvremenu pobedili su Crvenu zvezdu sa 72:65

• 85

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Fenerbahčea u Istanbulu sa 72:65  iako su odigrali veoma dobro prvo poluvreme!

Zvezda je bez većih opterećenja ušla u ovaj meč, pošto je dan ranije Efes izgubio od Lokomotive i tako povećao šanse crveno-belih da se plasiraju u TOP 8, pošto u odnosu na ekipu Dude Ivkovića ima faktički tri pobede više.

Zvezda je ove sezone u Evroligi već tri puta izgubila od Fenerbahčea, sada su imali lepu priliku da se revanširaju.

Prvih 20 minuta Zvezda je odigrala odlično. Svela je Fener na samo 25 poena za poluvreme, dok su cvreno - beli ubacili 34.

Imali su solidnih devet poena razlike i trebalo je samo da nastave u istom ritmu. Ali, to se nije desilo.

U prvih pet minuta treće četvrtine Fenerbahče je napravio seriju 15-2 i preokrenuo rezultat na 40:36. Fener je dao 24 poena za treći period, a Zvezda samo šest i tu je sve rešeno.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Maik Cirbes sa 11 poena, ali treba reći da je devet postigao u prvoj četvrtini.

Fenerbahče - Crvena zvezda 72:65

(14:18, 11:16, 24:6, 23:25)

FENERBAHČE: Hikman , Hersek 2, Udoh 9, Mahmutoglu 1, Bogdanović 16, Jurtseven, Arna, Ugurlu, Veseli 10, Kalinić 3, Dikson 3, Datome 27

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 10, Rebić, Dangubić 3, Lazić 5, Simanić, Micić 7, Simonović 10, Gudurić 3, Jović 5, Miler 9, Cirbes 11 (7sk) Štimac 2

U nastavku meča nije bio na visini igre koja se traži u Evroligi. Kao ni Kvinsi Miler koji je dao devet poena na poluremenu i na tom broju i ostao. Bez njih dvojice kao glavne dve poluge Zvezda nije mogla u nastavku da održi visok nivo igre.

Tarens Kinsi je ubacio 10 poena, kao i Marko Simonović, ali su koševe davali u završnici meča.

Italijan Luiđi Da Tome je bio nerešiva enigma, ubacio je 27 poena i sam je vodio turski tim do pobede u drugom poluvremenu, dok je Bogdan Bogdanović postigao 16.

Razlozi poraza Zvezde leže i u slabom šutu za tri poena. Do pred kraj utakmice oni su šutirali 3- 17 što je samo 17 %, tek su na kraju u poslednja dva minuta ubacili neke trojke i meč su završili sa 6-20 što je 30% ali je već utakmica bila odlučena.

Osim toga za dva poena Zvezda je šutirala samo 47% a imali su i 14 izgubljenih lopti što i nije mnogo.

Sledeći meč Zvezda igra u Kombank Areni 11. marta sa Panatinikosom gde bi pobedom nastavila svoj put ka TOP 8 najboljih timova Evrope.

Fenerbahče – Crvena zvezda 72:65

TABELA: Fenerbahče 7-1, Lokomotiva 7-2, Panatinaikos 6-3, Crvena zvezda 5-4, Anadolu Efes 3-6, Darušafaka 3-6, Unikaha 2-7, Cedevita 2-7.

Olimpijakos – Laboral

TABELA: CSKA 7-2, Laboral 6-2, Himki 5-4, Real Madrid 5-4, Barselona 4-5, Bamberg 3-6, Olimpijakos 3-5, Žalgiris 2-7