Kakav dan za Liverpul: Preokret, igrač manje i gol Bentekea u 96. minutu!

Kristal Palas poveo, ali je Klopov tim, iako brojčano slabiji, sjajno odigrao završnicu meča

• 0

Sreću, kažu, treba zaslužiti.

Fudbaleri Liverpula su kao nikad ove sezone bili miljenici Fortune koja im je bila jak saveznik na putu do uzbudljive pobede protiv Kristal Palasa u Londonu - 2:1!

Ekipa Jirgena Klopa bila je na ivici poraza, jer je tim Alana Pardjua vodio, uz to imao i igrača više tridesetak minuta (isključen Milner), i sve je išlo na njegovu vodenicu. Ali...

Dogodio se veliki preokret za koji su najmanje zaslužni fudbaleri sa "Enfilda", a najviše njihov protivnik.

Neverovatan kiks golmana Mekkartija, koji je "asistirao" Firminu, a Brazilac ga "kao od šale" matirao za 1:1, bio je samo najava dominacije brojčano slabijeg Liverpula.

Lako je moglo da bude 1:2 kada je Morenov hitac završio na unutrašnjem delu stative, a i nedugo posle toga kada je Bentekeov šut sjajno zaustavio Mekkarti.

Ključnim se ispostavila Klopova odluka da u 80. minutu uvede upravo Belgijanca, koji je sebi prilepio etiketu junaka meča pošto je u 96. minutu nad njim srkivljen penal, a on hladnokrvno matirao golmana Palasa, za treću pobedu u nizu gostiju.

Pardju je s pravom besneo posle meča, jer je njegov tim na neverovatan način propustio priliku da prekine dugi niz mečeva bez pobede, koji je sada produžen na 12.