Primera: Barsa primila dva gola kod kuće (VIDEO)

Katalonci prvi put Kapitulirali pred svoim navijačima, ali pobedili Betis 4:2...

• 0

Nije vest da je Barslona pobedila već da je pred svojim navijačima primila dva gola. Viktor Valdes je prvi put od početka sezone savladan na Kamp Nou i to na 10. utakmici. Naravno, Katalonci su pobedili Betis. Bilo je 4:2 na kraju.

Teško je naći povod za opise Barsinih utakmica, jer su to glavno isto ubedljive, lake pobede, naročito na terenu Katalonaca. Ovoga puta je bilo nešto drugačije. Bilo je 2:0 kada je Kastro u 32 smanjio prednost svetskog šampiona, a početkom drugog dela i prekaljeni strelac Roke Santa Kruz na trećoj uzastopnoj utakmici pogodio i doneo izjednačenje.

Stvari su nekako po navici morale da dođu na svoje mesto, pa su Aleksis Sančez u 75. i Mesi iz penala u 86. stvari postavili logičnim.

Za Katalonce je Mesi postigao i prvi gol u 10. minutu, a par minuta posle njega i Ćavi.

Barselona je ovim trijumfom zadržala korak za Real Madridom (kasni pet bodova), a pred  nezgodno gostovanje Malagi narednog vikenda.