Dortmund već u četvrtfinalu? Subotić asistent u ubedljivoj pobedi Milionera (VIDEO)

Milioneri deklasirali Totenhem na Vestfalenu * Pobede Fenera i Šahtjora, nula Sevilje u Bazelu

• 1

Očekivao se veliki derbi, a videli smo fenomenalnu Borusiju i loš Totenhem u osmini finala Lige Evrope. Na kraju, trijumf Dortmunda rezultatom 3:0 (1:0).

Pobeda kojom su Milioneri praktično rešili pitanje prolaska u narednu rundu, odnosno četvrtfinale, jer je teško poverovati da Pevci mogu na načine toliku senzaciju.

Junak pobede bio je dvostruki strelac Marko Rojs, dok je goste u prvom poluvremenu načeo Obamejang. Sjajan meč odigrao je i Srbin Neven Subotić koji je u igru ušao u 58. minutu, a već u 61. asistirao je Rojsu za 2:0.

Blizu četvrtfinala su i fudbaleri Šahtjora koji su na svom terenu savladali Anderleht rezultatom 3:1. Tajson i Kučer su za tri minuta (21, 24) probili goste koji su se u igru vratili golom Ačemponga u 74. minutu. Samo sedam minuta ranije i Filip Đuričić je ušao u igru.

Konačan rezultat postavio je Aleks Silva u 79. minutu.

Fenerbahče je jedva slomio otpor Brage za koju je Nikola Stoiljković odigrao samo poslednjih 20 minuta. Bolju igru Turaka u drugom poluvremenu krunisao je Topal u 82. minutu, a vredi pomenuti i to da je Feneru poništen gol na početku drugog poluvremena. Sumnjiv ofsajd Van Persija...

Aktuelni osvajač Sevilja odigrala je samo 0:0 protiv Bazela, a od 87. minuta igrali su bez isključenog Nzonzija.